Shopping

Get shopping tips for buying everything from a car to a house, and get shopping help to understand where your money is going.

What's the better buy? Calculate the unit price and determine which product is the best buy:



If you calculated and figured that the three packs of paper are a better deal at a unit price of $2.03, you are correct. (The two packs cost $2.34 per unit.)